Loader
Doğa
Eğlence

Erciyes Kayak Merkezi

(4.66666666666667)

Son güncelleme 1 yıl önce

Uluslararası standartlarda son teknoloji ile donatılmış mekanik tesisler sizi Erciyes üzerinde çok farklı mekânlara ve dünyalara taşıyacak. Saatte 26.750 kişi taşıma kapasitesiyle hizmet veren mekanik tesislerimizle Erciyes üzerindeki birçok noktadan emsalsiz bir manzara seyretme imkânı bulurken sadece Erciyes’te yetişen pek çok çiçek ve bitki türünü de keşfetmiş olacaksınız. Hacılar ve Tekir Kapı girişlerindeki “Gondol” taşıma sistemimizle kapalı mekanda ailenizle birlikte konforlu bir yolculuk yapacak, dilerseniz tesislerimizde yemeğinizi yiyecek veya içinizi ısıtacak içeceklerle dinleneceksiniz. Şehir hayatından uzak, muhteşem havası ve suyuyla ailenizle birlikte güzel bir gün geçirmek için Erciyes size bir sığınak olacak.

Erciyes, coğrafi konumu itibariyle de “Dünyanın En Merkezi” konumundaki kayak merkezidir. Türkiye’den dünyanın1/3 ’lük kısmına 4 saatlik bir uçuşla erişmek mümkün. İstanbul’dan da Kayseri’ye her gün 15 tarifeli uçuşla oldukça ekonomik ve yüksek konforda ulaşılıyor. Erciyes’in İstanbul’a olan 1 saatlik uçuş mesafesi Erciyes Kayak Merkezi’ni yerli ve yabancı turistler açısından oldukça cazip kılıyor. Diğer yandan Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri Havalimanı’na 25 dakika, Kayseri şehir merkezine 20 dakika ve Kapadokya’ya 60 dakika uzaklıkta bulunuyor. Şehir merkezinden duble yol ile Erciyes’e otoban konforunda ulaşım sağlanabiliyor.

3 Yorum

Mustafa Ç.

17.08.2021

Türkiye'nin en güzel pist ve tesisleri ile başta kayak sporlarına, diğer zamanlarda da doğa sporları ve farklı aktivitelere hizmet eden önemli bir Turizm noktasına dönüştü. Kayseri'ye gelen görmeden gitmesin ama sadece burası için bile kesin gelinmeli.

Abdullah A.

03.08.2021

İç Anadolu'nun en yüksek zirvesi Erciyes Dağı, bulutların üzerinde göz alıcı bir fotoğrafla selam veriyor, Erciyes Dağı, Kayseri.

Abdullah A.

03.08.2021

Çook güzel bir yer soğuk hava ya rağmen müthiş.

Deneyiminizi Paylaşın

Erciyes Kayak Merkezi

Yakınında Gezebileceğim 5 Yer

İsterseniz etrafınızdaki gezecebileceğiniz yerleride keşfedin!